September 2023

Czy Bitcoin Building Support to ponad $18,000?

Ceny Bitcoinów są notowane na północ od 18.000 dolarów od końca ubiegłego miesiąca, wahając się powyżej tego poziomu, ponieważ krypto waluta korzysta z wielu czynników byczych.

Według danych CoinDesk, cyfrowa waluta utrzymuje się na poziomie powyżej 18.000 dolarów od 30 listopada.

Kilku analityków skomentowało te ruchy cen, oferując perspektywę na to, czy kryptokurna ustanawia wsparcie powyżej tego poziomu cen.

Uwaga Ed: Inwestowanie w kryptoidy lub żetony jest wysoce spekulacyjne a rynek jest w dużej mierze nieuregulowany. Każdy, kto się nad tym zastanawia, powinien być przygotowany na to, że straci całą swoją inwestycję].

Analitycy Ważą w

„Bitcoin konsoliduje obecnie pomiędzy 18 000 a 19 000 dolarów“, powiedział Joe DiPasquale, dyrektor generalny BitBull Capital, zarządzającego funduszem hedgingowym BitBull Capital.

„Jesteśmy również świadkami wznoszącej się formacji trójkątnej na wykresie, a wyłom powyżej 20 000 dolarów w tym miesiącu jest możliwy“ – dodał.

„Na minusie, jest przyzwoite wsparcie w strefie pomiędzy 18.500$ a 18.000$“, zauważył DiPasquale. Mark Warner, szef handlu w londyńskiej firmie usług finansowych BCB Group, również dał swoje dwa centy.

„Z technicznego punktu widzenia Bitcoin tworzy trójkąt decyzyjny wokół poziomu 19.000 dolarów, z niedźwiedzią dywergencją na RSI (Relative Strength Index)“, powiedział.

„To zwykle wskazuje, że akcja cenowa stygnie.“

„Powiedział, że niedźwiedzie nie wykazały wystarczająco dużo siły, by spaść poniżej 18.000 dolarów, więc spodziewamy się kolejnej wizyty w obszarze 20.000 dolarów w tym tygodniu“, dodał Warner.

Kiana Danial, dyrektor generalny Invest Diva, również dostarczyła danych, wskazując na potencjalny powrót.

„Bitcoin wydaje się być w trakcie tworzenia podwójnego górnego niedźwiedziego wzoru odwracania wykresu“, stwierdziła.

„Ze względu na jego zmienną naturę, nie zdziwiłbym się, gdybyśmy nie dostrzegli długoterminowych zysków, zwłaszcza, że byczy szum zdaje się zanikać“.

„W oparciu o poziom retrakcji Fibonacciego, kluczowe poziomy wsparcia wynoszą 17 600 dolarów, 16 400 dolarów i 15 000 dolarów“, powiedział Danial.

Bullish Market Factors

Podczas gdy wyżej wymienieni eksperci przeprowadzili analizę techniczną, inni obserwatorzy rynku zaproponowali kilka dodatkowych przemyśleń na temat tego, co napędza działania cenowe Bitcoinów.

Jeff Dorman, dyrektor inwestycyjny Arca asset managera, mówił o odczuciach inwestorów:

„Gdziekolwiek spojrzeć, rynki wyglądają na rozległe, z małym strachem.“

„Zarówno kapitał własny, jak i Bitcoin strach i chciwość indeksów błyskają ostrożnością“, dodał. „Podczas gdy sam brak strachu powinien powodować więcej strachu, rzeczywistość jest taka, że rządy na całym świecie robią wszystko, co w ich mocy, aby zmusić inwestorów do ryzykownych aktywów, i to działa.“

Ray Youssef, dyrektor generalny Paxful, mówił o rosnącym „rozmachu“ aktywów cyfrowych. „Bitcoin jest bardzo blisko głównego nurtu i staje się realną alternatywą dla akcji, towarów i obligacji“, powiedział.

„Widzieliśmy napływ uwagi na cyfrowe aktywa od inwestorów detalicznych, inwestorów instytucjonalnych i wielu dużych spółek notowanych na giełdzie, umacniając zaufanie do Bitcoina, a tym bardziej do przypadków jego wykorzystania“, powiedział Youssef.

„Momentum okazało się być potężnym czynnikiem napędzającym, co można przypisać wielu czynnikom, w tym wahania sytuacji gospodarczej na świecie, pandemia, a także zwiększone zrozumienie funkcji krypto“.

„Wszystko to i więcej pozwoli Bitcoinowi stać się nową walutą.“

Ujawnienie: Posiadam Bitcoin, bitcoin cash, litecoin, eter i EOS.